1 Saatlik Göreme ATV Turu

Kapadokya nedense her yıl beni kendisine çağırır. Özellikle tatilime burada yapılan aktiviteler heyecan katan unsur olmaktadır. ATV turu Kapadokya için en önemli aktivitelerden biri olmaktadır. Bu anlamda bende gitme ihtiyacı duyuyorum. Burada konakladığınız her güne muhteşem bir doğa, manzara ile merhaba diyorum. Dahası burada yaptıklarım beni mutlu kılıyor ve heyecanlı bir tatil adrenalin yüklü dakikalar geçirmemde sebep. Geçen yıl ziyaretimde burada 1 saatlik Ürgüp Deve turuna katılmıştım. Bu tur esnasında bana yardımcı olan htrtour.com tatil öncesi konaklama ihtiyacımda gereken desteği verdi. Ancak burada sadece konaklama yetmiyor elbette. Bölgeye uygun aktiviteler ile adrenalin sizleri çağırıyor.

Kapadokya’da Konaklama

Kapadokya için 3 günlük tatilimi htrtour.com sitesinden Ürgüp MDC Hotel ile aldım. Geceliği 500 TL ile bölge için çok uygun bir rakam olduğunu söylemek mümkün. Oda kahvaltı klasik bir oda olması benim beklentilerimin çok çok üzerinde oldu. Yani yerden ısıtmalı, jakuzili bir oda ve çay kahve ikramlarından başka konaklayanların ne isteği olabilir ki… Bölgede en güzel manzaralara sahip otel konaklama ile yeterli benim için. Öyle ki buradaki aktiviteler bana göz kırpıyor. Bu sebeple arayışlarım heyecanımı doruk noktalara taşıyacak bir tur. Bu anlamda ATV turu dikkatimi çekiyor.

Seyahatimin ikinci günü için htrtour.com üzerinden 1 saatlik ATV turu satın aldım. Turun adresi Meşe Deresi oldu. Adını ilk kez duydum ancak arazi şartları bu heyecan için oldukça elverişliydi. Öyle ki Otele çok yakın bir yerde olan vadinin bana henüz keşfedilmediği açıklandı. Böylelikle güçlü motorlara sahip ATV’ler ile burada heyecanlı bir tur imkanı buldum.

Ürgüp Göreme ATV Turları Ne Kadar?

Ürgüp ATV turu buraya transfer hizmeti de dahil olmak üzere alınabiliyor. Zira kaldığım otel turun yapıldığı yere çok yakın bir alandaydı. Ancak çevre otellerde konaklayanlar buradaki tura katılım için ayrıca transfer hizmeti alıyor. 1 Saatlik Ürgüp ATV turu güncel fiyatı olarak 300 Lira ödedim. Ancak burası için transfer hizmeti alanlar ayrıca 120 lira ödeme yapıyorlar.

Kapadokya Göreme Atv Turu
Kapadokya Göreme Atv Turu

Kapadokya bölgesel açıdan ATV ile gezme ve görme imkanları sunan bir coğrafyaya sahip. Bu yüzden karşınıza her yerde bu araçlar ile geziye çıkanları görüyorsunuz. Hatta bölge halkı ulaşım olarak bu araçları kullanıyor. Bu yüzden bölgede tatil yapanlar zevkle ATV turuna katılmak istiyor. Özellikle sabahın erken saatinde gün doğumu ile yapılan ATV turları merakla yapılanlar oluyor. Gün doğumundaki güzelliklerin yanında uçan balonların altında yapacağınız ATV turu size adrenalin yüklemesi yapan diğer bir husus.

ATV Turu ve Süreler

Bölgesel açıdan 1 saatlik tura katılmama rağmen bu benim için yeterli oldu. Ancak burada 4 saate kadar yapılan turlara katılım imkanınız oluyor. Bölgede isim yapan vadiler turların ana adresi. Ancak ben bu vadilerdeki gezimi daha renkli kılmak açısından 1 saatlik deve turu ile yapmak istiyorum. Sonrasında ise bölgede yapılması gereken en önemli aktivite sıcak hava balonu ile uçmak istiyorum.

ATV Turu

ATV turunu satın almamda en büyük etken otelde firmanın sürekli ismini telaffuz ediliyor olmasıydı. Zira firmalar internette de kendisini gösteriyor. İnsan ister istemez araştırma yapmak istiyor. Firma bu konuda size gereken tüm açıklamaları yapıyor ve sorunsuz olarak tura katılım sağlanıyor. Burada tur öncesi ısınma turları atılıyor. Hem aracı tanıyorsun hem arazide nasıl hareket edeceğini bilmek güvenlik açısından da önemli hususlardan biri.

ATV turu yapmanızda size ihtiyaç olan tüm hususlar düşünülmüş. Öyle ki sigorta yapılması ayrı bir güvence veriyor. Bir saatlik Ürgüp ATV turu sigorta kapsamına alınarak yapılıyor. Bunun yanında güvenliğin en önemli unsurları kask ve koruyucu gözlükler firma tarafından size veriliyor. Bu tedbirler alındıktan sonra profesyonel rehberler size eşlik ediyor. Turunuz boyunca araca uygun araziden hareket etmeniz adrenalin yüklü tatlar bırakırken sizlerde de yeni anıların oluşması anlamına geliyor.

Not: Gezi planları ile gezi rehberi oluşumunda katkılarınız için bizlere yazmanız halinde sitemizden yayınlayabiliyoruz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.