2 Saatlik Göreme At Turu

Kapadokya etkinliklerin ana adreslerinden biri olmaktadır. Burada yapılan etkinlikler ile ön plana çıkan at turu Göreme’de farklı saat dilimleri ile yapılabilmektedir. Bu anlamda talebinize göre 1,2 ve 4 saatlik turlar bölgede sizleri bekler.

Her gelişimde ayrı heyecanlara ve mutluluğuna kapıldığım Kapadokya’ya ikinci gelişimi çok daha organize olarak yaptım. Öyle ki ilk gelişimin tecrübesizliğini bu ziyaretimde yapmak istemedim. Kalınacak otelinden burada yapacağım aktivitelere kadar en önemli hususlardaki plan dahilin de hareket etmek tatilimizin biraz daha verimli kıldığını söyleyebilirim. Bu anlamda gezi rehberi önemli bir kaynak olmaktadır.

Kapadokya At Turları

Kapadokya bölge olarak çok geniş bir yeryüzü harikasıdır. Doğası, konumu, kültürel zenginliği ile gezilmesi görülmesi gereken yerlerin yanında burada heyecan dolu aktiviteler insanı çekiyor. Birbiriden güzel aktiviteler sıralanırken elbette bütçem dâhilin de gezimi planlamaya çalıştım. Önceki gelişimde burada at turuna katılan kişileri gördüğümde bir istek uyanmıştı içimde. Neyse ki bu tura katılanların fikirleri bu isteği daha çok artıran unsur olmuştu. Bu sebeple Kapadokya bölgesindeki tatilimin ikinci ayağında yapmak istediklerimin başında at turu geliyor. Bu tatil ve at sırtında Kapadokya bana iyi gelecek bir aktivite olduğunu düşünerek internette 2 saatlik Göreme At Turu arayışı yapıyorum. Karşıma htrtour.com çıkıyor.

Bölge ekonomik açıdan turizme dayalı olarak hareket ediyor. Burada elbette birçok firma sizlere tur yaptırma olanakları sağlayacaktır. Ancak konaklama otelleri, çeşidi, bütçesi ile size vermiş olduğu hizmetlerin kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü başından sonuna kadar hak eden bir hizmet olduğu kanısındayım. Öyle ki burada katılan herkesin aynı dili konuştuğunu belirtmek mümkündür.

Henüz tatilime başlamadan önce htrtour.com üzerinden 2 saatlik Göreme At Turu satın aldım. Bana yaklaşımları oldukça iyi oldu ve aramızda geçen diyalog sorgulamadan alma istediği uyandırdı bende.  İsteğinize göre 1,2 ve 4 saatlik at turları söz konusu. Ancak bana uygun olarak 2 saatliğin güzel olacağını düşünerek hareket ettim. Kapadokya güzelliğinin yanı sıra aktiviteleri önemli ve buradaki en önemli güzellikler vadilerde toplanmış. Bu sebeple at turumuz vadilerde gerçekleşti.

Kapadokya Göreme At Turu
Kapadokya Göreme At Turu

Kapadokya At Turları Ne Kadar?

Tatil öncesi planlamamda at turu için fiyat önemliydi benim için. Bu anlamda araştırmak gerekiyor elbette. Ancak 2 Saatlik Göreme At turu htrtour.com ile 350 Lira bedelle yapılıyor. Bu hizmete otelinizden transfer imkanları dahil edildiğinde ek olarak 120 Lira ödüyorsunuz. Yani 370 lira bedel ile bölgede profesyonel rehber eşliğinde at turu hizmetini alıyorsunuz.

Konaklayacağım otel ve turun başlaması ile transfer hizmetini almak akıllıca bir çözüm oldu benim için. Çünkü sabahın erken saatinde hareket etmek bölgeyi bilmeyen kişiler için zor olabiliyor. Htrtour.com bu anlamda transfer dahil hizmet verebiliyor. Elbette isteyenlere. 2 saatlik Kapadokya turumuz sabahın erken saatinde otelden alınmam ile başladı. Öncelik at çiftliğine gitmek oldu. Burada sabah güzel bir kahvaltı yapma olanağım oldu ki bu kahvaltı inanılmaz tatlar verdi bana. Sadece kahvaltı için dahi at turu seçilebilir diye düşünüyorum.

Kahvaltı sonrası atlar hakkında deneyim kazanmak adına burada endişelerinizi yerle bir eden açıklamalar yapıyorlar. Bu durum atlara daha sıcak davranmanıza ve yakın olmanıza neden oluyor. Öyle ki korkusu olanlar için önemli bir adım oluyor. Ne de olsa insan durup bu konuda düşünüyor. Eğitim sonrası birkaç ısınma turları gerçekleştirdik. Bizlere dağıtılan kasklar ve boneler güvenlik açısından önemli unsurlar oldu.

At turumuzun başlaması Kılıçlar Vadisi ile oldu. 2 saatlik Göreme At Turuna katılan kişilerin yanında profesyonel rehber bulunması ve sizin ihtiyacınız olduğu zamanlarda destek verilmesi tur açısından önemli. Tur boyunca bölge hakkında bilgiler edinmek gezimizin güzel taraflarından biri oldu. At sırtında Kapadokya ayır bir deneyim sunan tatlar. Bu yüzden burada yapılacak gezinizde at sırtında birkaç saatlik tura katılmanızı tavsiye edebilirim.

At turumuz sırasında yeri gelmişken bölgenin ve yapının önemi anlatılıyor sizlere. Bu anlatımlar bir tılsım gibi işleyen hususlar. Öyle ki bölgenin gizemine eşlik etmek sizlere mutluluk veren hususlar oluyor. Vadilerde özellikle bahar mevsiminde olmamız bizlere yeşilliklerin içerisinde, kuş cıvıltıları ile ilerleme imkanı verdi. Bunun yanında yanınızdan uçak kelebekler ortama ayak uydurmanıza neden olan hususlardan oluyor. Sakin bir gezi için atlar belirtildiği gibi güzel atlar ülkesi ismini almasında önemli olmuş.

At Turları Hangi Vadilerde Yapılıyor?

2 Saatlik Göreme At Turu Kılıçlar Vadisi, Kızlar Manastırı, Güllü Vadi ve Kızılçukur Panorama turu ile hareket etti. Bol bol fotoğraf çekinmek için zamanımız oldu. Sabah erken saati olması nedeniyle at sırtında bölgedeki uçan hava balonları manzarayı muhteşem kıldı.  Gezi sonrası yine alındığım otele bırakılmanız yorgunluğunuzu atmak için önemli. Bu yüzden at turu satın almanız halinde mutlaka transfer hizmetinin de alınması gerektiğini düşünüyorum.

At turu Kapadokya’nın en çok talep görenlerinden biri. Öyle ki haftalık at turuna katılanları görmek ayrı bir zevk olduğunu düşündürüyor. Zamanı olanlar ve bütçesi yetenler için inanılmaz bir zevk. Öyle çadırlarda konaklayarak bir haftalık Kapadokya’nın her bir yerini at sırtında gezmek mutluluk verici olmalı. Ancak bana 2 saattik Kapadokya At turu yeterli oldu. İsteğim başka aktivitelere daha katılmak. Bu anlamda htrtour.com bana yapacağım tüm aktivite ve geziler ile turlarda avantajlı teklifler ile geldiğini söylemek mümkün.

Leave A Reply

Your email address will not be published.