Dufa Bungalov Otel (Demre) Hakkında Bilgi

2021 yılında yaz tatilimi daha önce görev yaptığım yer olan Demre’de geçirdim. Bu tatil için seçtiğimiz Dufa Bungalov Otel ise bizi fazlasıyla tatmin etti. Artısı ve eksileriyle sizlere bu otel hakkında bilgi vermek istedim.

Demre tatilim süresince elbette daha önce defalarda görmüş olduğum müze ve ören yerlerine de gittim. Burada yaptığım çekimlerde Myra Antik Kenti, St. Nikolas Müze Kilisesi, Andriake Müzesi için en küçük ayrıntılara kadar sizleri sıkmadan görüntüler vermek istedim.

Pandemi döneminde önceki yıl olduğu gibi bu yaz tatilinde de bir yerlere gitmekten çekinir olduk. Bu anlamda virüs salgınından çok daha uzak olmak adına daha az kişiye sahip, insanlardan uzak yerler seçmek en cazip olanı oldu. Nitekim bu şartlar altında bizlerde tatil yapmak için en doğru yeri bulmaya çalıştık.

Önceki yıllarda görev yaptığım kent olan Demre bize daha cazip geldi. Nitekim pandemi döneminde vaka sayıları ile en iyi durumda olan bu kente bizim gibi dışarıdan gelen kesim de çok. Zira sahillerin dolduğunu söylemek mümkün. Demre gibi bir yerde sahilin bu kadar dolu olmasına alışık değiliz.

En Önemlisi Temizlik

Tüm bu şartlar altında tatil için bir otel ararken karşımıza Dufa Bungalov otel çıktı. Belirtmeliyim ki temizliği ile beni çok şaşırttı. Otel odalarına ayakkabı ile girilmemesi, alınan tedbirler çok yerinde olmuş. Bu anlamda beyaz kıyafetlerinizle bile rahat bir ikamet sizleri temizlik açısından fazlasıyla doyuracaktır.

Dufa Bungalov Otelin Negatif Yönleri

Dufa Bungalov Otelin negatif yönleri ile başlamak istedim. Birincisi denize uzaklığı. Yaklaşık 600 metre ile sahile ulaşırken denize girmek için en doğru adresin yaklaşık 1,5 km olduğunu belirtmek zorundayım. Bunun için araç olması gerekir.

İkinci negatif yöne burada otelin havuzunun olmaması. Yani insanlar denize gitmek yerine havuza girmeyi tercih edebilir. Yer açısından havuz yapılması mümkün olmasa da bir otel için havuz olmazsa olmazlardan bence.

Diğer bir eksi tarafı ise otelin yanında seraların olması. Buralarda oluşan kötü koku nedeniyle zorluk çekilebilir. Hatta görüntü kirliliği oluştuğunu söylemek mümkün. Demre Belediye Meclisi bu bölgeyi turizm bölgesi olarak ilan etmiş ancak seraların olması negatif bir yönde.

Dufa Bungalov Otelin Pozitif Yanları

Negatif olarak saydığımız hususlar burada kalınmasına engel değil. En iyi tarafının temizliğinin harika olmasıydı. Farklı temalar ile otel odaları hizmete sunulmuş. 26 oda ile onlarca müşteriye ev sahipliği yapıyor. Sabah kahvaltısı burada otel tarafından karşılanırken akşam yemeği için isminizi yazdırmanız gerekiyor. Restaurant önünde günlük akşam yemeği menüsü ilan ediliyor ve bu sayede isim alınıyor.

Otelin sahibi Duran bey, eşi ve oğlu Hasan bey ile tüm çalışanlar çok iyi insanlar. Sürekli bir güler yüz sizleri karşılıyor.  Özellikle buradan Hasan beye selamlar olsun. Herkesin canı gönülden çalıştığını, temizlik yaptığını gördüm. Burada sizlere ihtiyacı olan her hususa tereddütsüz olarak müdahale ediyorlar. Sabah kahvaltısının çeşidi ile kabul edilebilir seviyelerde olması, sabah 9 ile 11 saatleri arasında veriliyor olması cazip.

Dufa Bulgalov Otele girişte Elmalı ilçesinden getirilen bir ahşap ambar sizleri karşılıyor. Buranın içerisini ise çok daha otantik olmasını beklerdim ancak yenilenmiş bir ahşap yapı ile bungalov odaya çevrilmiş.

Denize girmek için sahilde yeri olmamasına karşın burada kullanabileceğiniz şemsiyenin de Dufa Bungalov otel tarafından verilmesi bile bir incelik olarak gösterilebilir.

Fiyatlar hakkında çok bilgi vermek istemiyorum. Ancak kalınabilir seviyelerde bir ücretlere kaldığınızı söylemek mümkün. Kaldığım süre içerisinde ise daha çok Ankara’dan gelen misafirlerin ağırlık gösterdiğini söylemeliyim. Ancak bunun nedenini göremedim.

İletişim

Dufa Bungalov Otelde misafir olmak için 0 546 241 42 59 numaradan ulaşabilir veya Büyükkum Mahallesi

, Demre adresindeki yerinde ziyaret edebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.