Erken Rezervasyon Ne Zaman Hangi Aylarda Yapılmalı?

Erken rezervasyon dönemi bir çok tatil satışı yapan yerlerde her zaman vardır. Çünkü tatil hiçbir zaman bitmez ve yaz, kış, sonbahar ve ilkbaharın her deminde tatil söz konusu olur. Bu anlamda yaz tatili için bir çok firma yeni kampanyaları ile duyurularını sürekli ilan ediyor. Sebebi çok daha uygun fiyatlar ile tatil yapılmasına olanak sağlamak.

Erken rezervasyonun  yapılmasında turizm firmalarının beş döneminden bahsetmek mümkündür. İlk dönem Kasım ve Aralık ay’ında başlar. Bu dönemde en fazla indirimli satış söz konusudur. Bundan sonra 2, 3, 4 ve 5. Dönem olarak devam eder. 5 nci dönemde en düşük erken rezervasyon indirimi ile tatil alımı yapabilirsiniz. Erken rezervasyona bağlı olarak konaklama satın aldığınız bölgede gezi listesi ile hareket etmek açısından gezi rehberim incelenmesi gereken kategoriler olmaktadır.

Erken Rezervasyon 2022

Erken rezervasyon tatilleri ile sizin ve sevdiklerinizin yorgun bir yılının en iyi şekilde değerlendirilmesinde ekonomik olarak faydası oluyor. Zira mevsiminde gideceğiniz tatil ücretlerinin hemen hemen yarısını ödeyeceğiniz tutarlardan bahsetmek doğru olur. Kampanyalar artan fiyatlar karşısında herkesin tatil yapabilmesine odaklı. 12 taksit imkanları anlaşmalı kredi kartları ile mümkün oluyor. Tatil satışlarında 12 taksitten daha uzun vadelerde ödeme seçeneğiniz yok. Ancak daha az taksitler ile ödeme yapabilirsiniz.  

erken rezervasyon
Erken Rezervasyon Ne Zaman Yaptırılmalı?

Erken Rezervasyon Dönemi

Özellikle Akdeniz ve Ege Bölgesinde tatil bölgeleri ile ün yapan yerlerde binlerce otel ile tatil imkanı söz konusu. Bu otellerin konumu, yıldızı ve misafir ağırlamada kullandığı şekillere göre konaklama imkanları belli fiyatlar aralığında sunuluyor. Aynı zamanda erken rezervasyonlar % 50 indirim sağladığını da katarsak şimdiden tatilinizi ve bölgenizi ayarlamanızda maddi açıdan büyük fayda göreceğinizi söylemek mümkündür.

Erken rezervasyon tüm dünyada en ucuz tatil yapma olanağı olarak kabul ediliyor. Teknik olarak ele alındığında firmalar otellerin talepleri ve açılış tarihlerine göre yılsonu Kasım ve Aralık ay’ları itibariyle erken rezervasyon taleplerini kabul etmeye başlar. Bu talepler ile en uygun fiyat aralığı sunulurken Temmuz ve Ağustos ayları yaklaştıkça indirim oranları düşer ve kişiler daha pahalıya tatil satın almak zorunda kalır.

Firmalar 5 dönemlik bir erken rezervasyon süreci üzerinde dururlar. Birinci kademe yılsonu ile başlardan en yüksek indirim sağlanır. İkinci ve üçüncü kademe ile bu indirim düşer tatil mevsimi geldiğinde de fiyatlar daha çok katlanarak karşınıza çıkar. Bu sebeple otelinizi ve bölgenizi çoktan seçmişseniz otelin anlaşmalı olan turizm firması üzerinden peşin fiyatına taksitle almak en mantıklı adımlardan biri oluyor.

Erken Rezervasyon Tatili İptali Nasıl Yapılıyor?

Tüketicinin en çok istediği husus ise koşulsuz iptalin sağlanması. Bu anlamda 2022 yılında firmalar tüketicinin taleplerine çoktan kulak vermiş durumda. Erken rezervasyon ile alınan tatillerde son 72 saate kadar firmaya bildirim yapılması halinde koşulsuz iptaller söz konusu. Bu anlamda iptal güvenceleri ile kişiler tatilini erken almaya özen gösteriyor. Sebebi ceplerinden daha az para çıkması ve doyasıya dinlenecekleri bir tatil yapmak oluyor.

Erken Alan Az Ödüyor?

Tatilini erken alan kişiler şanslı. Bunun sebebi erken alan daha az ödüyor. Tatil gününe kadar kredi kartına taksitle ödeme yapacağı için ödeyeceği tutarın büyük bölümünü de ödemiş olarak tatilinin keyfini çıkarıyor. Tatilini en ucuz fiyatla, en güzel ve yıldızlı otellerde yapmak isteyenlerin tercihi her yıl olduğu gibi bu yılda erken rezervasyon tatiller ile mümkün oluyor.

Erken Rezervasyonda Dikkat Edilecek Hususlar?

Erken rezervasyon ve diğer tatil satın alma yöntemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Sebebi Turizm Bakanlığına bağlı olarak üye olmayan firmalardan alacağınız tatiller ile mağdur edilebilme olasılığıdır. Bu tür yerler oteller ile anlaşmalı olmasına karşın şirket olarak geçmişleri olmadığı gibi faaliyetlerini durdurma kararı alabilirler. Bu gibi durumlarda bir çok tatil satın alan kişi otelin önüne kadar gittikten sonra bu durumdan haberdar oluyor. Bu sebeple tatili satın aldığınız firmanın kalitesi ve markası da önemlidir.

Erken rezervasyonda tatil satın aldığınız zaman otele giriş tarihinden birkaç gün önce otelle iletişime geçmek gerekir. Hatta satın aldığınızda da otelle iletişime geçinki satın aldığınız firmanın otelle anlaşması olup olmadığını da öğrenin. Türkiye’de tatil satışı yaptıklarından bahisle bir çok kişiyi uygun fiyatlar ile tatil satışı yaptıklarına dair doğru bilgiler içermeyen bir çok internet sitesiyle karşılaşabilirsiniz. Bu gibi mağduriyetlerin giderilmesi için köklü firmalardan tatil satın almak en doğru adımlardan biri olur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.