Kapadokya 1 Saatlik Deve Turu

Kapadokya’nın en güzel renkli aktivitelerinden biri deve turu diyebiliriz. Coğrafyanın ortamına uygun olarak daha farklı bir tur arayışında olan kişiler deve sırtında 1 saatlik bölge turu farklı anılarınız için uygun. Öyle ki bölgede teknolojik aletler ile yapılan turlar birçok görülmesi gereken yeri atlamanıza neden olabiliyor. Ancak bu durum deve turları için geçerli değil. Zira yavaş ama doya doya bir gezi diyebilirim.

İnternetten Deve Turuna Katılım

Kapadokya tatilimde katılmak istediğim birkaç aktivite bulunuyordu. Bu anlamda bütçeme uygun turları araştırırken karşıma htrtour.com geldi. Site üzerinde yapılan açıklamalar beni iletişim kurmam için zorunlu kıldı ki iyi ki aramışım. Daha doğrusu site üzerinden bilgi almak istiyorum menüsü ile hareket ettim. Beni hemen aradılar ve tur hakkında merak etmediklerim dahil hepsini açıkladılar. Sizler ilk olmasından dolayı bazı hususları sorgulamıyorsunuz. Ancak sığ düşünceleriniz dışında size gereken tüm bilgiler veriliyor. Bu anlamda bana verilen güven ile hiç tereddütsüz olarak deve sırtında tur hizmetini satın aldım.

Kapadokya ipek yolu üzerinde kalan ve burada tarihi olarak develerin sürekli kullanıldığı bölgeler olduğunu biliyordum. Ancak bu durumu bire bir yaşamak ayrı bir zevkti. Sabah erken saatte transfer hizmetini de aldığım için beni otelden aldılar. Bir gün öncesinden size mesajla alınacağınız saat bildiriliyor. Bu ayrı bir hizmet ki olması gerekenlerden biri olarak söyleyebilirim. Öncelik elbette kahvaltı ve bu anlamda çiftlikte kavatlı yapma olanaklarımız oldu. Öyle ki bölgenin dokusuna uygun serpme kahvaltı çeşitleri beni kendisine cezbeden tatlar oldu. Çünkü kahvaltı en çok sevdiğim öğünlerden biri ve burada isteğim doğrultusunda yeni tatlar beni tur öncesi heyecanlandıran hususlar olmuştu.

Deve turu
Kapadokya 1 saatlik Deve Turu

1 Saatlik Deve Turu Ücreti

Öncelikli olarak 1 saatlik deve turu ücretlerinden bahsetmek doğru olacaktır diye düşünüyorum. Burada transfer hizmeti dahil bir saatlik tur için 300 TL ödedim. 5 yaşında bir çocuğum için ücret ödemezken 11 yaşındaki çocuğuma 150 TL ödedim. Bu yüzde 50’lik indirim olarak yansıdı. Yani eşim, ben ve çocuklarım için 1 saatlik deve turuna 750 TL ödeme yaptım. Bu durum elbette transfer için geçerli oldu. Konaklama yaptığım Ürgüp için transfer ücreti alınmaması ayrı bir cazip tarafı oldu.

Tur öncesi burada bizlere gerekli açıklamalar ve eğitimler verildi. Zaten uysal olan develer devasa yapılarına karşın sizlere huzur veriyor. Bölgede en yoğun yerlerde deve turları ile karşılaşıyorsunuz. Zaten bu karşılaşmalar sizin tura katılmanızda önemli etkenler olabiliyor. Tur boyunca yanınızda yetkili biri oluyor. Daha önemlisi profesyonel rehber eşliğinde yapacağınız deve turu sizler için ayrı bir tatlar sunuyor. Bulunduğunuz vadi, gördüğünüz yapılar hakkında bilgi almak, geçmişini öğrenmek gezilerinizi renklendiren tarafları oluyor.

Deve Turunun Yapıldığı Vadiler

1 Saatlik Kapadokya deve turu bizler için Kızıl vadiden başladı. Bu anlamda Kapadokya’nın en önemli yerlerinden olan Güllüdere Vadisi, Zindanönü Kayalıkları ve Meskenler Vadisi üzerinde 1 saatlik deve sırtında tur size biraz yorucu gelebilir. Ancak hayatınızda ancak bir kez yapabileceğiniz etkinliklerden biri olacak bir gezi heyecanından bahsetmek doğru olacaktır.

Tur boyunca vadinin güzel yerlerinde bol bol fotoğraf çekinme imkanlarınız oluyor. Burada sizlere gereken destek htrtour.com tarafından veriliyor. Öyle ki turu satın almaya düşünmeye başladığımdan itibaren sizlere eksiksiz bilgi veren ve yorulmadan, sabırla sizlere yanıt veren yetkililer bölgeye ziyaretçi çekilmesinde önemli etken diyebilirim. Bu yakınlık ve sıcaklık doğrusu başka etkinlikleri de aynı firma üzerinden satın almam üzerinde yoğunlaştırdı. Konaklama hizmetini başka bir firmadan almama rağmen buradaki aktiviteler göz doldurdu. Öyle ki ben, eşim ve çocuklarım bu turdan memnun olarak ayrıldık.

Gezilerinizde yaşadığınız anılarınızı ve almış olduğunuz hizmetlerinizi antalyafotografci.net sitesinde yayınlayabilmemiz için bizlere gönderebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.