Zonguldak Arboretum Bölgenin Gizli Mabedi

Türkiye’nin her bir noktası her bir uzvu ayrı ayrı güzellikler ile kaplıdır. Bunlardan sadece biri de Zonguldak Arboretum. Arboretum ile önce Zonguldak’tan kısaca bir bahsedelim.

 Zonguldak Karadeniz tarafında bulunan tam kıyı şeridinde olan önemli bir şehirdir. Ülkemizin sayılı Liman şehirleri arasında Zonguldak da yer alır. Aynı zamanda Zonguldak tarihi güzellikleri ve doğal güzellikleri ile harmanlanmış olan bir şehir olmasının yanı sıra; kömür yataklarıyla da ünlü bir şehirdir. Hem yeraltı kaynakları olarak hem de yer üstünde bulunan doğal güzellikleri ile Zonguldak Türkiye’nin adeta bir incisidir.

Zonguldak Arboretum Geçmişten Günümüze

Milattan önce yaklaşık 2500 yılına kadar uzanmış olan güçlü bir tarihi ile de Zonguldak: önemli tarihi mekanları da içerisinde barındırır. Zonguldak plajları, gölleri, mağaraları, parkları ve yeşille mavinin muazzam uyumuyla harika bir şehirdir. Bu sebeple Arboretum gezisi yapmak için geldiğinizde ayrıyeten Zonguldak’ta bulunan birçok yerleri de deneyimlemiş olacaksınız.

Arboretum genel olarak isminin manası ağaç parkı anlamına gelmektedir. Zonguldak da ağaçlarıyla, bitkileriyle ve yeşilliği ile ünlü bir şehirdir. Bu sebeple de Arberotum Zonguldak’a ayrı bir hava ayrı bir güzellik katmaktadır. Değişik ağaç tiplerini ve bitki çeşitliliğinin görmek için buradaki ekolojik dengeyi tamamı ile gözler önüne seren Zonguldak Arboretum; tüm doğa severler için bulunmaz bir fırsat niteliğindedir.

Zonguldak Arboretum
Zonguldak Arboretum

Zonguldak Arboretum Gün Boyu Güzelliklere Sahip

Bir tarafta Karadeniz’in uçsuz bucaksız masmavi Denizi ile harmanlanırken bir taraftan da Arboretum’un tertemiz yemyeşil doğasıyla içi olabilirsiniz. Burada oksijen seviyesi de olabildiğince yüksektir. Burada doğanın o ferah havası ruhunuza güzel bir huzur verebilir ayrıca burada çok da güzel kartpostallık görüntülere ulaşabilirsiniz. Zonguldak Arboretum, genellikle film çekmek isteyenlerin ya da şarkılarına klip çekmek isteyenlerin, gelin ve damatların düğününde anı kalması için manzara aradığı yerlerden biri haline gelmesi gereken mekanlardan yalnızca biridir.

Zonguldak arboretum’ da yapılacak etkinliklerden ilki kesinlikle tekne turlarıdır. Burada bir sürü tekne turları yer almaktadır. Zonguldak’ın bir liman şehri olmasından da ötürü burada bir sürü marinalar mevcuttur. Bu tekneler sayesinde arkadaşlarınızla günübirlik tekne turlarına çıkabilir doğayı en içten bir şekilde hissedebilirsiniz. Aynı zamanda bir hobi ve aktivite olarak balık da tutabilirsiniz. Zonguldak yüksek rakımlı ve çoğunlukla dağlık bir bölge olduğu için de burada dağ bisikleti oldukça meşhurdur. Dağ bisikleti sporu haricinde de birçok spor Zonguldak Arboretum da yapılabilecek bir mecra özelliğini taşımaktadır.

buy kamagra 100mg

Leave A Reply

Your email address will not be published.